![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10862046
*
nr 1086 2046
Spegel
+ konsolbord, Barockstil, längd: 110 cm, djup: 34 cm, höjd: 57+ 187
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2017
kl 20:50:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 09:11:05
1
1.600 kr
30/1 19:39:25
2
1.100 kr
30/1 19:39:26
1
1.200 kr (Budbetjänt)
30/1 20:35:26
2
1.300 kr
30/1 20:35:26
1
1.400 kr (Budbetjänt)
30/1 20:35:37
2
1.500 kr
30/1 20:35:37
1
1.600 kr (Budbetjänt)
30/1 20:40:03
2
1.700 kr
30/1 20:43:59
3
1.800 kr
30/1 20:45:07
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1086 2046
Spegel
+ konsolbord, Barockstil, längd: 110 cm, djup: 34 cm, höjd: 57+ 187
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 09:11:05 | 1 | 1.600 kr |
30/1 19:39:25 | 2 | 1.100 kr |
30/1 19:39:26 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
30/1 20:35:26 | 2 | 1.300 kr |
30/1 20:35:26 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
30/1 20:35:37 | 2 | 1.500 kr |
30/1 20:35:37 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
30/1 20:40:03 | 2 | 1.700 kr |
30/1 20:43:59 | 3 | 1.800 kr |
30/1 20:45:07 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil konsolbord spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53